Wizyta Świętego Mikołaja

Jak się okazało, dzieci z naszej szkoły i przedszkola były przez cały rok bardzo grzeczne i 6 grudnia odwiedził je Święty Mikołaj! Co więcej nie miał ani jednej rózgi, tylko duży worek wypełniony samymi prezentami. Każde dziecko odważnie podchodziło do Wesołego Brodacza i zabierało upominek. Chętni mogli nawet usiąść Mikołajowi na kolana i zrobić sobie zdjęcie. Mimo iż zapracowany staruszek nie miał za dużo czasu (czekały na niego przecież jeszcze inne dzieci), z miłą chęcią został chwilkę dłużej, aby posłuchać naszych  mikołajkowych piosenek i wierszyków przygotowanych przez dzieci z przedszkola pod nadzorem pani mgr Moniki Hudyki. Na koniec wszyscy zrobili sobie ze św. Mikołajem pożegnalne zdjęcie. ,,DO ZOBACZENIA ZA ROK…”.

DSC01431

Galeria zdjęć

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Spotkanie z pszczelarzem

DSC01338W dniu 3 grudnia odbyła się w naszej szkole długo oczekiwana prelekcja pana pszczelarza z Koła Pszczelarzy w Tuchowie. Z wykładem – pogadanką „Ekologia pszczoły” odwiedził nas emerytowany nauczyciel z Burzyna, pszczelarz z zamiłowania – pan Józef Michoń. Poszerzył naszą wiedzę o pszczołach i wyczulił na znaczenie ekologii dla życia tych owadów. Pan Michoń przeprowadził degustację miodu, a pani dyrektor wręczył słoiczek miodu i świeczkę z pszczelego wosku. Serdecznie dziękujemy Związkowi Pszczelarzy w Tuchowie za pamięć o naszej placówce.

Opracowanie: mgr Anna Mikos

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Zabawa andrzejkowa

DSC01292W dniu 27 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-VI. Imprezę umilał nam zespół wokalno – instrumentalny.  Nie zabrakło też konkursów z nagrodami w myśl zasady „Coś dla ciała i dla umysłu”. Poczęstunek przygotowali rodzice naszych dzieci, jak zwykle niezawodni. Dziękujemy im za pomoc i wykonaną pracę.

Opracowanie: mgr Anna Mikos

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Spotkanie z leśnikiem

„Poprzez wszystkie pory roku,

Na służbie dla lasu,

Nie szczędzą sił i starań,

Uśmiechu i czasu.”

            Dnia 19 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z leśnikiem Nadleśnictwa Gromnik panem Grzegorzem Wojtanowskim. Gość interesująco opowiadał o pracy służb leśnych w poszczególnych porach roku. Rozmawiał z uczniami  o gatunkach drzew oraz zagrożeniach lasu. Zapraszał dzieci do częstego odwiedzania lasu, podziwiania jego piękna oraz korzystania z jego walorów zdrowotnych tj. cisza i czyste powietrze. Dzieci obiecały, że będą pamiętać o  właściwym zachowaniu podczas wycieczek. Mamy nadzieję, że kiedyś spotkamy się na ścieżce przyrodniczej by razem podpatrywać piękno natury. Podczas nadchodzącej zimy będziemy wspierać pracę leśników poprzez dokarmianie ptaków.

Materiały przyrodnicze, które przekazał  gość zostaną wykorzystane na lekcjach przyrody oraz edukacji przyrodniczej.

Opracowanie: mgr Anna Stanuch

DSC01285

 

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Konkurs historyczny

Dnia 18 listopada w naszej szkole odbył się konkurs historyczny na temat NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI, którego organizatorem była pani mgr Dorota Kajmowicz. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy II i III.

Pierwsze miejsce zajął uczeń klasy III: Mikołaj Nawrocki

Drugie miejsce uczeń klasy II: Szczepan Hajduk

Trzecie miejsce również uczeń klasy II: Maksymilian Jasnosz 

Uczniowie za udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy!

Categories: Bez kategorii | Leave a comment