W niedzielę, 10 listopada, w wigilię Święta Niepodległości na cmentarzu legionistów w Łowczówku już po raz XV miał miejsce Ogólnopolski Zlot Niepodległościowy „Łowczówek 2013″ połączony z powiatowymi obchodami Święta Niepodległości. Obchody 95. rocznicy odzyskania niepodległości oraz 99. rocznicy bitwy pod Łowczówkiem rozpoczęła msza św. o godz. 11:00 w intencji Ojczyzny, poległych i zmarłych legionistów. Po zakończeniu mszy św. zebrani odśpiewali hymn państwowy, głos zabrali m.in. parlamentarzyści oraz samorządowcy. Miał miejsce apel pamięci z salwą honorową. Wypuszczono kilkadziesiąt gołębi. Licznie zgromadzone delegacje złożyły wieńce przy kaplicy cmentarnej. Naszą szkołę reprezentowała Weronika Hajduk, Klaudia Wiklańska oraz Michał Oleksy pod opieką pani mgr Justyny Pelc.
XV Jubileuszowy Zlot Niepodległościowy w Łowczówku
XXV ZŁAZ PATRIOTYCZNO-TURYSTYCZNY ŁOWCZÓWEK 2013
„Legiony to żołnierska nuta,
Legiony to straceńców los,
Legiony to rycerska nuta,
Legiony to ofiarny stos…”
W piątek 8 listopada uczniowie klas I-VI naszej szkoły pod opieką nauczycieli udali się do Łowczówka by uczestniczyć w XXV Złazie Patriotyczno-Turystycznym organizowanym przez tarnowski oddział PTTK w związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Na cmentarzu zebrani wysłuchali krótkiej prelekcji na temat wydarzeń, które rozegrały się w tym miejscu 99 lat temu. W ciszy zapalili znicze na mogiłach żołnierskich i wzięli udział w modlitwie za tych, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny. Spotkania w Łowczówku są żywą lekcją historii, które na stałe weszły do tradycji naszej szkoły.
Akademia z okazji 95 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
8 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 95 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na scenie mogliśmy zobaczyć nasze koleżanki i kolegów z klas IV – VI. Przypomnieli nam oni najważniejsze momenty z okresu zaborów, kiedy to Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy, jak również drogę naszego kraju do Niepodległości. Organizatorem całego przedstawienia była pani Justyna Pelc.
Śniadanie daje moc
Dnia 7 listopada w naszej szkole uczniowie klas I-III przygotowali zdrowe śniadanie, które wspólnie spożyli. Klasy I-II przygotowały sałatkę jarzynową, a klasa III zdrowe kanapki. Ponadto rodzice uczniów upiekli pyszne drożdżówki i rogaliki oraz przygotowali domowy serek. Nie zabrakło herbaty z domowym sokiem malinowym. Śniadaniem zostali poczęstowani uczniowie klas starszych i nauczyciele.
Teatrzyk
5 listopada do naszej szkoły przybyli aktorzy z przedstawieniem z Akademii Pana Kleksa. Uśmialiśmy się do łez oglądając śmieszne scenki i dialogi. Poznaliśmy także typy starych aparatów i sposób robienia zdjęć przez nie. Miło wspominamy wspólny taniec z Panem Kleksem. Mamy nadzieję, że jeszcze nas odwiedzi w szkole i opowie o swoich nowych przygodach.




