Pasowanie na Przedszkolaka

30 października 2013 r w Publicznym Przedszkolu w Buchcicach odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka dzieci 3-4-letnich. Przedszkolaki podczas tej uroczystości otrzymały nazwy swoich grup:

Biedronki– dzieci 3 i 4 –letnie

Wiewiórki– dzieci 5-cio  i 6-letnie

Dla niektórych z nich był to pierwszy tak ważny i poważny debiut. Jednak z uśmiechami na twarzach dzieci recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców gromkie brawa. Zanim złożyły uroczystą przysięgę wykonały kilka zadań: pokazały, że umieją wspólnie się bawić, że są wygimnastykowane, że pięknie śpiewają, tańczą, samodzielnie liczą. Następnie pani dyrektor mgr Anna Mikos za pomocą „czarodziejskiego ołówka”  dokonała uroczystego „aktu pasowania”.

Każdy nowo przyjęty przedszkolak otrzymał dyplom i małą niespodziankę. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci jak i rodziców.

IMG_3653

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Wycieczka do Tuchowa

Dnia 24 października uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców udali się na wycieczkę do Tuchowa. Piękna pogoda sprzyjała spacerowi po mieście i obserwacji jego architektury. Najpierw gościli w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie panowie strażacy opowiedzieli o swojej pracy, pokazali różne ubiory, sprzęt gaśniczy oraz wozy. Największą atrakcją był pokaz rozkładania drabiny strażackiej oraz możliwość wejścia do pojazdu. Każdy mógł przez chwilę poczuć się jak „Wojtek strażak”. Później w sali narad tuchowskiego ratusza odbyła się lekcja samorządowa poprowadzona przez pana wiceburmistrza Kazimierza Kurczaba.  Może w przyszłości będą zasiadać jako radni gminy w tej sali. Dzięki życzliwości pana naczelnika poczty poznali pracę urzędu pocztowego, a w szczególności drogę listu od nadawcy do  adresata. W piekarni obserwowali  pracę piekarza oraz proces wypieku pieczywa. Na koniec zostali poczęstowani pysznymi pączkami. Następnie z zainteresowaniem obejrzeli eksponaty zgromadzone w muzeum. Na koniec w Restauracji Płowiecki zjedli oczekiwaną pizzę.

Opracowała: mgr Anna Stanuch

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Spotkanie z muzyką – Gitara wczoraj i dziś

DSC01199Dnia 18 października 2013r. gościliśmy w szkole Pana Grzegorza Albina Ostrowskiego, który zapoznał uczniów z budową, brzmieniem i techniką gry na gitarze, a także prawidłową postawą, właściwym ustawieniem lewej i prawej dłoni. Gitara to w dzisiejszych czasach instrument popularny. Na wszystkich kontynentach można usłyszeć niezwykle różnorodne w stylu i formie utwory gitarowe począwszy od ludowych melodii aż do wyrafinowane kompozycje. Uczniowie poznali utwory kompozytorów żyjących i tworzących na przestrzeni różnych epok oraz postacie, które zreformowały sposób gry na tym instrumencie i upowszechniły grę na nim niemal na całym świecie.

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Wicemistrzostwo gminy w halowej piłce nożnej chłopców

Dnia 16 października odbył się gminny turniej piłki nożnej chłopców, uczniów szkół podstawowych.
W zawodach wzięło udział 8 drużyn. Rozgrywki prowadzono w dwóch grupach po cztery zespoły.
W pierwszym meczu przyszło się nam zmierzyć z faworytem zawodów Dąbrówka Tuchowską. Chłopcy ulegli 4:0, ale w każdym następnym meczu było już tylko lepiej. Z kolejnym przeciwnikiem, Siedliskami zremisowaliśmy bezbramkowo, a z Lubaszową wygraliśmy przewaga kilku bramek. Dwa najlepsze zespoły awansowały do półfinału, gdzie trafiliśmy na uczniów ze SP z Karwodrzy. Jak się okazało był to najbardziej zacięty mecz Turnieju. Po remisie w regulaminowym czasie gry w dogrywce musieliśmy liczyć na szczęście w rzutach karnych. Po 5 kolejkach był remis 2:2. Znakomicie spisywał się na bramce Michał Oleksy, nie dość że obronił karnego w szóstej kolejce to jeszcze sam strzelił celnie do bramki co zdecydowało o zwycięstwie. W finale znów spotkaliśmy się z zespołem z Dąbrówki, tym razem udało się strzelić bramkę, ale ulegliśmy 3:1. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Tuchowa a czwarte z Krowodrzy.

Skład zwycięskiej drużyny: Arkadiusz Mikos, Patryk Łątka, Michał Oleksy, Amadeusz Michalik, Dominik Sawicki, Maciej Bień, Mateusz Próchnik

Opiekun: mgr Paweł Słowik

GRATULUJEMY OGROMNEGO SUKCESU!!!

20131016_125821

Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Pasowanie na ucznia

DSC0115714 października 4 siedmiolatków z klasy I wystąpiło przed rodzicami, starszymi kolegami i koleżankami, rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły już dwa tygodnie temu podczas uroczystości jego nadania. Dziś, pod czujnym okiem swojej pani mgr Doroty Kajmowicz, dzieci przedstawiły ciekawy występ artystyczny, po czym, na prośbę rodziców, pani Dyrektor pasowała ich na pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i swój pierwszy dowód tożsamości czyli legitymację szkolną. Nie zabrakło gratulacji i prezentów. Po uroczystości uczniowie udali się na pyszne ciasto swoich mam.
Tego dnia uczciliśmy również Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie starszych klas przygotowali scenkę parodiującą lekcję i złożyli wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia wręczając drobne podarunki. Nie zabrakło również życzeń od Pani Dyrektor i Towarzystwa Oświatowego w Buchcicach.

Categories: Bez kategorii | Leave a comment